Учені б’ють на сполох: вуглекислий газ в атмосфері зашкалює

Спостереження вчених, які проводилися 60 років, виявили, що середня концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі збільшилася на 30%.А в квітні 2018 року вона досягла рекордно високого рівня.

Вчені зафіксували, що середня концентрація вуглекислого газу в квітні 2018 року в атмосфері Землі досягла рекордних 410 ppm (частин на мільйон). Тобто на 1 кубометр повітря на даний момент доводиться 410 мл газу. Дані опублікували дослідники Інституту океанографії Скріппса при Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго.

До цього вчені такі рекордні цифри фіксували в квітні 2017 року на станції на Гавайських островах. Однак це був лише одиничний випадок. Але минулого місяця ця приголомшлива цифра стала середньомісячним показником.

Дослідники відзначають, що до індустріальної революції протягом 800 тисяч років показник концентрації вуглекислого газу в атмосфері не перевищував 300 ppm. Вчені переконані, що корінь проблеми лежить в різних видах палива.

«Ми продовжуємо палити викопне паливо. А концентрація вуглекислого газу продовжує зростати в атмосфері», -наголошує керівник програми досліджень в Інституті Скріппса геохімік Ральф Кокосові.

Раніше Всесвітня метеорологічна організація повідомляла про те, що на кінець 2016 року концентрація вуглекислого газу в атмосфері становила 403 ppm. У 2015 році був прийнятий Паризький договір, який поставив своєю метою не допустити на планеті до 2100 року збільшення середньої температури на більш, ніж 3 градуси.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *