Пікніки-вбивці: українців попередили про головну небезпеку

Відпочиваючи на природі і купаючись у водоймах, українці ризикують захворіти на кліщовий бореліоз і лайм-бореліоз, які викликають укуси цих комах, а також на лептоспіроз, який поширюють гризуни, або підхопити гостру кишкову інфекцію. Про це розповів глава столичного управління Держпродпотребслужби Олег Рубан.

«З початком літнього сезону в кожному регіоні проводяться рейди-перевірки по всім рекреаційних зонах і пляжах. Якщо такі заходи не проводяться, то люди ризикують захворіти на кліщовий бореліоз і лайм-бореліоз, які можуть виникати через укуси кліщів», – пояснив він.

Також Рубан порадив при укусі кліща негайно звертатися за медичною допомогою,щоб зняти комаху, діагностувати можливі наслідки і призначити відповідне лікування.

Крім того, за словами лікаря, під час відпочинку на природі українці ризикують захворіти на лептоспіроз, який поширюється через те, що в зонах відпочинку як правило не проводять дератизаційні заходи. Цю смертельно небезпечну хворобу поширюють щури та інші гризуни, вона поширена по всій території України.

Глава столичного управління Держпродпотребслужби додав, що, купаючись у водоймах, українці ризикують отримати гостру кишкову інфекцію, якщо ковтають воду.

«Водойми в Україні обов’язково контролюються лабораторними центрами МОЗ та іншими лабораторіями щотижня. За результатами аналізів, людей інформують про безпеку водойм», – уточнив він.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *