МВФ назвав 8 найважливіших реформ для України

Для забезпечення стійкого економічного зростання Україна ввела і продовжує працювати над вісьмома ключовими структурними реформами. Про це сказав постійний представник МВФ в Україні Йост Люнгман під час відкритої лекції для студентів Тернопільського національного економічного університету, повідомляє Укрінформ.

За його словами, серед таких реформ — реструктуризація центробанку, очищення фінансового сектора, перебудова системи управління державними фінансами і податковою адміністрацією, реформа пенсійного забезпечення та енергетичного сектора, приватизація, боротьба з корупцією, а також відкриття ринку землі.

Об’єднує всі ці реформи необхідність мати міцну інституційну основу для їх реалізації. Тому особливу увагу під час лекції представник МВФ звернув на інституційну економіку.

«Значення міцних і ефективних урядових інституцій є ключовим для забезпечення ґрунтовного економічного зростання, що доведено авторитетними економічними дослідженнями. Інституційно зрілі держави традиційно демонструють вищі темпи економічного розвитку, хоча економісти все ще сперечаються, що є похідним одне від іншого — або потужні інститути насамперед сприяють економічному піднесенню або, навпаки, сталий розвиток зміцнює самі інститути», — зазначив Люнгман.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *