Нова назва Македонії: країна визначилася

Прем’єр-міністр Македонії Зоран Заев заявив, що компромісним варіантом перейменування країни стала назва Республіка Ілінденська Македонія. Він зазначив, що вже обговорив нову назву зі своїм грецьким колегою Алексісом Ціпрасом, передає The Washington Post.

«Республіка Ілінденська Македонія є можливим компромісом, по-англійськи — Republic of Ilinden Macedonia, албанською — Republika Ilindenase e Maqedonisе», — заявив Заев.

Прем’єр-міністр повідомив, що в країні організовують референдум з питання перейменування. Варто відзначити, що в березні в столиці Македонії Скоп’є тисячі людей вийшли на акцію протесту проти можливої зміни назви країни.

Міждержавна суперечка щодо назви країни триває з 1991 року, коли одна з республік колишньої Югославії стала незалежною державою Македонією. Таку ж назву носить регіон Греції, що межує з новою державою.

З 2005 року Греція блокує вступ Македонії в НАТО і Євросоюз, оскільки не хоче, щоб якась країна носила назву грецького регіону. Зараз триває процес по вирішенню міждержавного спору. До пошуку компромісу приєдналася і ООН. Представник ООН повідомляв, що серед п’яти варіантів нової назви були «Північна Македонія» і «Нова Македонія». Всі варіанти містять слово «Македонія». У Греції їх назвали неприпустимими компромісами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *